İlaç sektörü için HP45 teknolojisi karekod kartuşları

Herkese merhaba,
Bu hafta ilaç üreticisi firmaların ilaç kutularının üzerine karekod uygulamalarında yoğun bir şekilde kullandığı karekod kodlama kartuşlarına değineceğiz.
Tüm ilaç üreticileri karekod kodlama uygulamalarında HP45 teknolojisi kartuşları kullanıyor. Üretim hatlarının hızı ne olursa olsun, HP45 teknolojisi kartuşlar okunabilir, keskin hatlara sahip, yüksek çözünürlüklü karekodları ilaç kutularının üzerine basabiliyor.
Bu noktada biraz HP45 teknolojisi (Thermal Inkjet) kartuşlardan bahsetmek istiyorum. En basit haliyle anlatmak gerekirse kartuş, kartuş kasası ve içindeki mürekkepten oluşur. HP firması sahip olduğu teknoloji ile kartuşların kasasını ve elektronik yapısını üretir sonrasında ise dünya üzerindeki HP mürekkep üreticisi partnerlerine kartuş kasasını sağlar. HP partnerleri ise farklı sektörlerde kullanılmak üzere yüzlerce farklı mürekkep formülasyonu ile bu kasa ile uyumlu çalışan mürekkepleri üretirler ve kendi markaları ile pazara sunarlar.
Türkiye'de ilaç sektöründe hizmet veren firmalar da bu kartuşları yurtdışından ithal eden firmalardan satın alırlar. Genelde kodlama makinesini satın aldıkları firmalardan kartuşları da tedarik ederler.
Örnek vermek gerekirse Videojet, Wolke, Markoprint, Age Otomasyon, Inc.jet gibi makine üreticileri ve distribütörleri hem makine hem de kartuşları sağlayan firmalardan bazıları. 
Biz Ekoprint olarak ilaç sektöründeki firmalara işte bu kartuşları en uygun koşullarda tedarik edip sunabiliyoruz. HP mürekkep partnerleri ile uzun yıllardır çalışıyoruz ve farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik farklı renklerde ve formülasyonlarda HP45 teknolojisi kartuşları sağlıyoruz.


Bu ürünlerin dışında ilaç üreticilerinin sarf malzeme maliyetlerini daha da düşürecek %100 yeni-sıfır, alternatif kartuşları da uzun yıllardır müşterilerimize sunuyoruz.
Özetle, Türkiye'de hem HP mürekkep partnerlerinin kartuşlarını hem de alternatif üreticilerin kartuşlarını sunan, müşterilerine katma değer yaratan tek markayız diyebiliriz.
İlaç firmaları ile demo çalışmaları yaparak, kartuşun nasıl kullanılacağı ile ilgili kısa eğitimleri yerinde operatörlere vererek, her zaman stoklarımızda ürün bulundurarak, teknik konularda ihtiyaç anında her zaman müşterilerimizin yanında olarak yolumuza devam ediyoruz.
Siz de Ekoprint'in yüksek kalite, ekonomik fiyatlı karekod kartuşları ile maliyetlerinizi düşürebilir, operasyonel verimliliğinizi artırabilirsiniz. 
Bu noktada daha önce okumadıysanız aşağıya karekod kartuş kullanımı ile ilgili fayda sağlayabileceğiniz yazılarımızdan birinin linkini bırakıyorum.
Karekod kartuşlarında maliyetleri düşürmek için alternatif kartuş testleri nasıl yapılmalı? Çözüm önerileri!


Son olarak sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

  Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

2.12.2022

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.