Yumurtacılık sektöründe Ekoprint neler yapıyor?

Herkese merhaba,
Yumurtacılık sektörüne sunduğumuz ürünler ve hizmetler ile ilgili uzun zamandır bir yazı kaleme almamıştım. Bu sektörü firmamızın amiral gemisi olarak adlandırmamız sanırım yanlış olmaz.Neden mi? İşte başlıyoruz.

Yumurta üreticileri ile işbirliğimiz, 2008-2009 yıllarında yumurta üzerine işletme kodu basma zorunluluğu geldiğinden beri her geçen yıl artarak devam ediyor.
İlk zamanlarda yumurta üreticilerimize sadece gıda mürekkepli kodlama kartuşları sağlıyorduk. Yüksek kaliteye ve performansa sahip %100 gıda mürekkepli kartuşlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini fazlasıyla karşılıyordu. Ekonomik fiyatlarımız ile de maliyetlerini düşürüyordu. Kartuşların her zaman stoklarımızda olması, istenilen adetlerde istenilen zamanda müşterilerimize gönderilmesi, baskı kalitesi ve performansının her zaman yüksek olması süreç içinde yumurta üreticileri ile ilişkilerimizin güçlenerek büyümesini sağladı.


Uzun yıllar üreticilerin yumurta kodlama kartuşlarındaki ilk tercihi olmayı başardık ve hala da bu alanda pazar lideri olarak yolumuza devam ediyoruz. Ekoprint, Zorel, Nuovo, BG (Ovojet), Naturefe (MBD), Völker vb tüm yumurta kodlama makinelerine HP26 ve HP45 yumurta kodlama kartuşlarını sağlıyoruz.

Aradan geçen 5-6 yıllık bir zamanda tüm Türkiye'de ziyaret etmediğimiz, görüşmediğimiz yumurta üreticisi kalmamıştı diyebilirim. Bu ziyaretlerde müşterilerimizden yoğun bir şekilde yumurta kodlama makineleri talepleri de gelmeye başlamıştı. Biz de sektörde fark yaratacak, hem yurtiçinde hem de yurtdışında satabileceğimiz yüksek kalite yumurta kodlama makinelerinin arayışına girdik. 

İlk olarak Doğal, Gezen ve Organik yumurta üreticileri için %100 yerli tek kafalı yumurta kodlama makinesini ürettik ve satmaya başladık. Yumurta kodlama makinelerine girişimiz işte böyle oldu.


Sonrasında sektörde en çok kullanılan 5 ve 6 kafalı, konveyörlü yumurta kodlama makinelerinin üretimine ve satışına başladık. 


Avrupa'dan yazdırma kafalarını ve kontrol ünitelerini ithal edip yurtiçinde de mekanik tasarımını kendimiz üreterek tüm parçaları birleştirerek tabletle yönetilen, kullanıcı dostu arayüzü ve yazılımı ile müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini fazlasıyla karşılayan makinelerimizi 5 sene içinde  dünyada 23 ülkeye ihraç eder hale geldik.

Gıda mürekkepli kartuşlar, yumurta kodlama makineleri derken ürün portföyümüze paket (viyol) üzerine STT, ÜRT, Lot No, Seri No vb. dataları kodlayabilen makinelerin de satışına başladık. 


Bu makineleri en son Abalıoğlu ve Keskinoğlu üretim tesislerinde MOBA hatlarının üzerine kurduk. Müşterilerimizin operasyonel anlamda işlerine çok büyük değer kattık. Makinelerimiz çipsiz olması, yüksek teknoloji ve kaliteye sahip olması, müşterilerimizin tek tedarikçiye mecbur olmadan sarf malzemeye ulaşabilmesi, yıllardır sektörde bilinen ve güvenilir bir firma olmamız bu büyük projeleri gerçekleştirmemizi sağladı.


Bu süreçte, yurtdışındaki VIV Tavukçuluk ve Teknolojileri fuarlarına düzenli katılımlarımız firmamızın ve ürünlerimizin tanınmasında büyük rol oynadı. VIV Türkiye dışında VIV MEA, Asia ve Europe fuarlarına defalarca katıldık, yeni distribütörler ve müşteriler kazandık. Uzun yıllardır da çalışmaya devam ediyoruz, ürünlerimizi 23 ülkeye ihraç ediyoruz.
Son olarak ürün gruplarımızdan yumurta taşıyıcılarımızdan bahsedeyim.

Bu ürünleri tamamen yumurta üreticilerine operasyonel anlamda hız kazandırmak, işçilik maliyetlerini düşürmek ve firelerini önlemek için ürettik. Sonrasında ürünlerin tanıtımını yaptık ve inanılmaz bir ilgi ile karşılaştık. Hem yurtiçi hem de yurtdışında her zaman en çok ilgi çeken ve en çok satılan ürünlerimiz arasına girdi. 


Şimdi geriye dönüp baktığımızda satışını yaptığımız, ürettiğimiz tüm ürünlerde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini çok iyi analiz etmenin ve uygun çözümler sunmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Yüksek kalite ürünleri ekonomik fiyatlar ile müşterilerimize stok sorunu yaşatmadan her zaman sağlamak, teknik servis hizmetlerinde çok hızlı çözümler ile müşterilerimizin işlerinin devamlılığına katkıda bulunmak olmazsa olmazlarımız.

Yumurtacılık sektöründe ve aktif olduğumuz diğer sektörlerde müşteri ve çözüm odaklı hizmet anlayışımıza devam ederek müşterilerimiz ile birlikte büyüyüp gelişeceğimize inanıyoruz.

Son olarak sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

 


Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.