Ürün ambalajı -koli ve etiket kodlamalarında maliyetlerinizi düşürün!
Pazarda genelde koli ve etiketlerin üzerine ÜRT – STT – Lot No – Seri No – Karekod ve Barkod kodlamaları su bazlı, siyah renk kartuşların kullanıldığı HP45 teknolojisi makineler ile yapılıyor.


Üretim hatlarından gelen ürünlerin direkt üzerine, etiketlerine ve kolilerine her gün milyarlarca karakterde bilgi bu kartuşlarla yazdırılıyor, takip ediliyor.

Dolayısıyla, bu işlemi yapan tüm üreticiler döviz bazlı fiyatlandırılan bu kartuşlarda maliyetlerini azaltmak istiyor. Gerçekten üzerinde düşünülmesi ve iyi yönetilmesi gereken bir konu.

Peki hem maliyetlerinizi düşürmek hem de kartuş performans kalitesini yükseltmek mümkün mü?
 

Neden olmasın! Evet, mümkün.

Kodlama kartuşlarınızda tek bir tedarikçiye mecbur olma durumunuz yoksa kesinlikle bunu yapabilirsiniz.

Şimdi kısa kısa, birkaç maddede neler yapılabilir hep beraber bakalım.

1.       Yatırım yapacağınız kodlama makinelerini ve sarf malzemelerini iyi tanıyın. Makineleriniz çipli mi çipsiz mi?

·         Tüm üreticiler için en önemli konu yatırım yapacakları kodlama makinelerinin çipli mi çipsiz mi olduğunu bilmektir. Çip varsa kartuş alımlarınızda (sarf malzemede) tek tedarikçiye mecbur olma kabusunu yaşayabilirsiniz.

·         Çip yoksa yüksek baskı kalitesi, baskı adetleri ve ekonomik fiyatlar sunan tedarikçilerle çok daha iyi şartlarda çalışabilirsiniz.

2.       HP45 teknolojisi farklı marka kartuşların bu teknoloji ile çalışan tüm kodlama makinelerinde kullanılabileceğini unutmayın!

·         Makine üreticileri-distribütörleri doğal olarak kendi kartuşlarını kullanmanızı isterler. Ancak, tüm ükartuş tüketicileri rahatlıkla kendi makineleri ile uyumlu çalışan ve makinelerine zarar vermeyen alternatif kartuşlar olduğunu bilmelidir.

·         Yüzlerce farklı formülasyonlu mürekkep içeren kartuş vardır. Yaptığınız işe uygun kartuşları araştırın, denemekten çekinmeyin. Hatlarınızda kullanın, karşılaştırın. Tekrar tekrar dolum yapılmış kartuşları dışarıda tutuyorum.

3.       Kodlama makinenize zarar verme olasılığını ortadan kaldırın. %100 yeni (sıfır), standart kartuş kullanın, tekrar tekrar doldurulmuş, standart dışı kartuş kullanmayın.

·         Yanlış dolum yapılmış, elektronik devreleri zarar görmüş kartuşlar makinenizin yazdırma kafasına akabilir, kısa devre yaptırıp arızalara sebebiyet verebilir. Kullanılmış olduğu için daha az baskı adetleri ve aslında yüksek baskı maliyetleri ile karşılaşmayın. Kağıt üstünde maliyet düşüreyim derken zarar edip operasyonel verimliliğinizi düşürmeyin.

·         Yüksek baskı kalitesi ve adetleri sağlayan alternatif %100 yeni (sıfır), standart kartuşların maliyetlerinizi düşürüp baskı performansını yükseltebileceğini unutmayın.

4.       Kartuşları kullanan operatörlerin eğitimine önem verin. Tedarikçinizden bu konu ile ilgili bilgi ve destek talep edin.

·         Kartuş elektronik devrelerine zarar verme, kartuşları yanlış yöntemler ile temizleme, kartuşları sallama gibi konular kartuş maliyetlerinizi direkt etkiler.

Belki yazılabilecek birkaç nokta daha vardır ancak en önemli konuları yukarıda kısaca açıklamaya çalıştım.

Buraya kadar yazıyı okuduysanız şu alternatif tedarikçiler kimlerdir, kartuşları iyi midir, fiyatları uygun mudur keşke bunlardan da bahsetseydi dediğinizi düşünerek Ekoprint reklamını da sizlere fayda sağlamak adına yapıyorum.

Ekoprint, endüstriyel kodlama alanında çipsiz kodlama makineleri ve kartuşları müşterilerine sağlıyor. Pazarda, alternatif, %100 yeni (sıfır) kodlama kartuşlarını su ve solvent bazlı olarak farklı renk seçenekleri ile üstelik ekonomik fiyatlar ile sunuyor. 23 ülkeye kodlama makinelerini ve kartuşlarını ihraç ediyor. Üreticilerin sarf malzeme maliyetlerini düşürüyor, baskı performansını artırıyor. Her zaman stoklarında ürün bulundurarak müşterilerinin operasyonel verimliliğine katkı sağlıyor.

Siz de ürünlerimiz hk. öğrenmek istediğiniz her şeyi, aklınıza takılan her konuyu sormak, bilgi almak için bizi arayın, mail atın, sorularınızı sorun.  

Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

31.8.2022

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.