Kodlama makinelerimiz ve kartuşlarımız çipliymiş. Şimdi ne yapacağız?

Bugün, üretim yapan ve ambalajlarını kodlama makineleri ile kodlayan üretici firmaların kanayan yarasına parmak basacağız. 
Çipli makineler ve çipli kartuşlar....
Uzun zamandır o kadar çok üretici firma satın aldıkları kodlama makinelerinin ve kartuşlarının çipli olmasından şikayet ediyor ki anlatamam. Aşağıda birçok üreticinin ortak sorununu özetleyeceğim.
Eğer siz de kodlama makinesi alma aşamasında olan bir üreticiyseniz aşağıda yazdıklarımı dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.
Üreticilerin ağzından ortak şikayetler;
 1. Kodlama makinemizi satın alırken makinenin ve sarf malzemelerin (kartuşların) çipli olduğunu bilmiyorduk, söylemediler.
   
 2. Makinelerimizi aldığımız üreticiler-distribütörler çip yüzünden bizi kendileri ile çalışmaya mahkum etti, dolayısıyla sarf malzemelere (kartuşlara) çok yüksek bedeller ödüyoruz.
   
 3. Sarf malzeme (kartuş) maliyetlerimiz öyle yüksek ki pazarda çipsiz makinelerin yüksek kalite kartuşları yarı fiyatına satılıyor, biz 2-3 kat para ödüyoruz.
   
 4. Teknik servis fiyatları çok yüksek.
   
 5. Tek tedarikçiye mahkum olduk, elimiz kolumuz bağlı.

Çipli makineler satın alınmış ve üretim hatlarına kurulmuş, kodlamalar yapılıyor, kartuşlar tüketiliyor. Maalesef artık üretici firmaların bu noktadan geri dönme şansı çok fazla yok. Sorun en başta farkedilirse belki geri dönüş olabilir, ürünler iade edilip farklı bir tedarikçiden çipsiz kodlama makineleri ve kartuşlar tedarik edilebilir.
Ancak, biz yine de üretici firmalarımıza önerilerimizi yapalım, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım. Neler yapabileceğinizi aşağıda maddeler halinde yazıyorum. Buyrun.

 1. Eğer satın aldığınız çipli kodlama makinelerinin iade imkanı mümkünse hiç düşünmeden iade edin, benzer özelliklere sahip çipsiz kodlama makinesi ve kartuşları sağlayan iyi bir tedarikçi bulun.
   
 2. Satın aldığınız çipli kodlama makineleri çok kaliteli ise ve işinizi en iyi şekilde yapmanıza yardımcı oluyorsa mevcut tedarikçiniz ile sıkı bir pazarlığa girişin. Maliyetlerinizi baştan düşürmeye çalışın. Ama unutmayın ki, pazarda çok yüksek kalite ve teknolojiye sahip çipsiz kodlama makineleri var, biraz zaman ayırıp araştırın. 
   
 3. Çipli kodlama makinesi ve yıllık kartuş maliyetlerinizi hesaplayın. Alternatif olarak çipsiz kodlama makinesi ve yıllık kartuş maliyetlerinizi hesaplayın, karşılaştırın. Yıllar içinde yaptığınız yatırımın size ne vereceğini, ne götüreceğini karşılaştırmalı tablolarda görün. Gerekirse kodlama makinelerinizi değiştirin, çipli olanları az zararla isteyen başka üreticilere ya da üreticiye geri satın. 
 4. Mevcut çipli kodlama makinelerini kullanmaya mecbur kaldıysanız artık yapacak bir şey yoksa bundan sonrası için alternatif tedarikçi arayışlarına şimdiden başlayın. Üretim kapasitesinin artışı, yeni hatların açılması süreçte yeni kodlama makineleri ihtiyacı doğuracaktır. O zamana hazır girin. 

Bu noktada kodlama makinesi alırken sizlere yardımcı olabilecek 2 yazımızı da aşağıda paylaşmak istiyorum. Mutlaka okumanızı öneririm.   

Sarf malzemede tek tedarikçiye mecbur olma kabusu! Kodlama makinesi alırken sorulması gereken 3 kritik soru!

 

Kodlama makinesi alırken sarf malzeme maliyetlerinizin ne olacağını hesaba katıyor musunuz?

 

Ekoprint olarak üreticilerimize çipsiz kodlama makineleri sağlıyoruz. Ekonomi ve yüksek kalitede çipsiz alternatif kartuşları da beraberinde sunuyoruz.

 

Bizim sunduğumuz makineler ve sarf malzemeler hk. öğrenmek istediğiniz her şeyi, aklınıza takılan her konuyu sormak, bilgi almak için bizi arayın, mail atın, sorularınızı sorun.

Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

 

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

 

20.12.2022

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.