El Tipi Tarih Kodlama Makinesi mi arıyorsunuz?

Herkese iyi haftalar,
Bugün, küçük-büyük tüm üreticiler için kullanımı kolay, iş verimliliğini artıran, zaman kazandıran El Tipi Tarih Kodlama Makinelerinden bahsedeceğiz.Bu makineler, Thermal Inkjet Sistemeler olup HP45 teknolojisi kodlama kartuşları ile çalışmaktadır. Su bazlı ve solvent bazlı kartuşlar ile istenilen materyallerin üzerine ÜRT-STT-Lot No-Seri No-Barkod ve Karekod basılabilmektedir.
Genellikle koli, karton, etiket, plastik ambalaj, ahşap, folyo vb materyaller üzerine kodlama yapmak için kullanılır. Küçük-orta ölçekli üretim hatlarına da entegre edilebilme özelliği vardır.
El tipi kodlama makineleri yurtdışı üreticilerden ithal edilerek Türkiye'deki üreticilere satılmaktadır. Ağırlıklı Çin üzerinden bu ithalat gerçekleştirilmekte ve pazarda Çin menşeili ürünlerin hakimiyeti göze çarpmaktadır. Fiyatların Avrupa menşeili ürünlere göre daha uygun olması Çin ürünlerinin yayılmasına neden olmuştur.


El tipi kodlama makineleri temelde ikiye ayırmak gerekir. Çoğu aynı işleri yapabilmektedir ancak bazıları çipli bazıları ise çipsiz makinelerdir. Bu durum makineleri kullanacak üreticiler için çok kritiktir. Neden mi? Bir örnek ile anlatmaya çalışayım.
Küçük ya da orta ölçekli bir yoğurt üreticisi olduğunuzu düşünün. Ürettiğiniz yoğurtların kapaklarına üretim ve son kullanma tarihi kodlamak istiyorsunuz. Üretim adetleriniz çok yüksek değil, makineyi bir üretim hattına entegre etmenize gerek yok. Sadece bir kişi el tipi kodlama makinesi ile yoğurt kapaklarını kodlayacak. 

Dolayısıyla, en uygun fiyatlı bir cihazın sizi memnun edeceğini düşünüp çok fazla araştırmadan bir tane El Tipi Kodlama Makinesini satın alıyorsunuz. Makine ile beraber 1 adet kartuş ta ücretsiz olarak size verilmiş, çok mutlusunuz. Yoğurt kapakları plastik olduğu için solvent bazlı kartuş kullanmak zorundasınız. Aradan 1 ay kadar bir zaman geçti geçmedi kartuşunuz bitti ve yenisini sipariş etmek için makinenizi aldığınız firmayı aradınız. Kartuş fiyatını öğrenince de hayatınızın şokunu yaşadınız. Önce makine fiyatına sonra kartuş fiyatına baktınız. Olamaz dediniz, sinirlendiniz. Hemen alternatif kartuş tedarikçisi aradınız, %50 aşağısında fiyatlar buldunuz, tamam oldu bu iş derken makineniz çipli olduğu için sadece makineyi satın aldığınız yerden kartuş alıp makineyi çalıştırabileceğinizi öğrendiniz.
Geçmiş olsun, tek tedarikçiye mecbur olma kabusuna hoşgeldiniz. Bununla ilgili aşağıya bir link bırakıyorum, mutlaka okumanızı öneririm.
 

Sarf malzemede tek tedarikçiye mecbur olma kabusu! Kodlama makinesi alırken sorulması gereken 3 kritik soru!
Eğer bu yazıyı okuyup devam ediyorsanız artık olaya çok daha fazla hakimsiniz. Sadece el tipi kodlama makineleri değil tüm kodlama makinelerinde çipli - çipsiz ayırımını yapmak, artılarını eksilerini değerlendirmek, maliyetleri çok iyi hesaplamak gerektiğini biliyorsunuz.
Ekoprint olarak hem çipli hem de çipsiz kodlama makinelerini müşterilerimize sunuyoruz. Müşterilerimizin ihtiyacına yönelik kodlama makine çeşitlerimizi, çipli-çipsiz olup olmadıklarını, kartuş fiyatlarını en baştan paylaşıyoruz. Birlikte maliyetleri hesaplıyoruz, kodlama yapacakları materyallere birlikte örnek kodlamalar yapıyoruz. Hangi özellikte kartuşun en uygun olduğuna karar veriyoruz. Farklı renk kartuş ihtiyaçları varsa onları da karşılıyoruz.
İşin özeti, Ekoprint müşterilerine en doğru ve en güvenilir kodlama makinesi ve kartuşları seçeneklerini en ekonomik koşullarda sunuyor.


Bizim sunduğumuz el tipi tarih kodlama makinesi hk. öğrenmek istediğiniz her şeyi, aklınıza takılan her konuyu sormak, bilgi almak için bizi arayın, mail atın, sorularınızı sorun.

Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

 

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

 

23.1.2023

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.