Solvent kartuşları çok yüksek fiyatlara alıyoruz! Maliyetlerimizi nasıl düşürebiliriz?

Herkese merhaba,

Üretici firmalar için ister küçük ölçekli ister büyük ölçekli olsun fark etmez, sarf malzeme maliyetleri her zaman önemli olmuştur. Üretilen ürünlerin ambalajlarının kodlanabilmesi için düzenli olarak sarf malzeme kullanmak zorundadırlar ve süreç içinde bakıldığında her ay elektrik-su-doğalgaz faturası öder gibi sarf malzemeler (kartuş-mürekkep vb) için düzenli ödeme yaparlar. Bir de bu ürünlerin maliyetleri döviz bazlı olduğu için yıl içinde maliyetler sürekli artış gösterir.

Üreticiler, hem baskı kalitesinin iyi olmasını hem de sarf malzeme maliyetlerinin makul fiyatlarda olmasını isterler ve araştırmalarını da ona göre yaparlar. Genelde, kodlama makinelerini aldıkları firmalardan kartuşlarını-mürekkeplerini tedarik ederler. Pazarda ağırlıklı olarak ürün ambalajları plastik bazlı malzemelerden oluşur. Dolayısıyla, bu malzemelerin kodlanması için solvent bazlı kartuşlar ve mürekkepler kullanılır. Gelin şimdi özellikle HP45 teknolojisi Thermal Inkjet kodlama sistemlerini kullanan üreticilerin solvent kartuş maliyetlerinin nasıl değiştiğini inceleyelim ve maliyetlerin düşürülmesi için önerilerimizi sunalım.

Solvent kartuşlar, içerdiği mürekkebin yanıcı olması sebebi ile lojistik açıdan tedarik edilmesi zor ve yüksek maliyetli bir sarf malzemedir. Bu kartuşların neredeyse tamamı yurtdışından ithal edilmekte, vergi ve lojistik maliyetleri de eklendiği zaman yüksek fiyatlara ulaşmaktadır. Fiyatların yükselmesinin bir diğer ve önemli sebebi ise kodlama makinelerini satan üretici ve distribütör firmaların makinelerini-kartuşlarını çipli yapmalarıdır. Bu firmalar, kodlama makinelerini sattıkları üretici firmaların kartuşlarını da sürekli olarak kendilerinden almalarını sağlamak için makinelerinde ve kartuşlarında çip kullanırlar. Bir çoğu da maalesef fırsatçılık yaparak üreticilerin kartuşları tedarik edebilecekleri başka yer olmadığı için fiyatlarını çok yüksek tutarlar.

HP45 teknolojisi solvent kartuşların fiyatları pazarda 60-70 USD den başlar ve 140-150 USD ve hatta üstünde fiyatlara kadar çıkar. Tahmin edeceğiniz gibi en yüksek fiyatlar ile kartuş sağlayanlar çipli makine ve kartuş satan firmalardır. Üretici firmalar, kodlama makinesi satın alma aşamasında makinelerin çipli mi çipsiz mi olduğunu ve kartuş fiyatlarını öğrenirlerse ve yatırım kararlarını bunları hesaba katarak alırlarsa ileride sürprizlerle karşılaşmazlar.

Makine ve kartuşlar çipli olabilir ancak tedarikçi bu ürünleri makul fiyatlarla satıyor da olabilir. Biraz fazla araştırma yapmak, tedarikçilerle derinlemesine görüşmeler yapmak için bu işe zaman ayırmak çok önemlidir. Kağıt üstünde düşük fiyatlı görünen çipli makineler, kartuşlarının çok yüksek fiyatlı olması sebebi ile üreticileri zarara uğratabilir.

Şanslısınız ki Pazarda çipsiz satılan makine ve kartuşlar da vardır. Ekoprint olarak ürün ambalajlarının yüksek kalite ve performansta kodlanması için çipsiz kodlama makineleri ve kartuşlarını üreticilerimize sağlıyoruz. Farklı özellikler içeren çipli makinelerimiz ve kartuşlarımız da var ancak sarf malzeme fiyatlarımızı her zaman makul seviyelerde tutarak uzun vadeli işbirliklerini çok önemsiyoruz.

Dolayısıyla, sarf malzeme maliyetlerini (kartuş-mürekkep) tutarlı bir şekilde yönetmek ve tek tedarikçiye bağlı kalma kabusu yaşamamak için üretici firmalarımızı Ekoprint ürünleri ile buluşturmak istiyoruz.

Maliyetlerinizi düşürüp karlılığınızı artırmak, kodlama makineleri ve sarf malzeme çeşitlerimiz hk detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı izleyebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.