Müşteri Hizmetleri

Mağaza ve Müşteri Güvenliği


Alış-Veriş Güvenliği ve SSL Sertifikası 

Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alış-verişleriniz SSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 256 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının durumda aktif olduğunu, adres çubuğunda mağaza adresinin başında bulunan yeşil renk https yazısı ve kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

 
İnternette Güvenli Alışveriş İçin  3D Secure!
 
3D Güvenlik Sistemi Nedir? 

3D Güvenlik Sistemi, Visa International ve MasterCard International kuruluşlarınca onaylanmış, internet üzerinden yapılan ödemelerde internette güvenli alışveriş olanağı sağlayan bir hizmettir. Kredi kartınız ile internet üzerinden yapacağınız 3D Güvenli alışverişlerde tek işlemlik şifre kullanılmaktadır. 


3D Güvenlik Sistemi avantajları nelerdir?
  • İnternet işlemlerinde sahtekarlığın önlenmesi ve güvenliğin artması
  • Sanal mağaza ve kart sahiplerinin riskinin ortadan kalkması
  • Kolay, güvenli ve hızlı alışveriş ile hem tüketici hem de iş yerlerine kolaylık sağlaması


SMS ile 3D Güvenlik Sistemi şifresi nedir? 

3D Güvenlik Sistemi ile alışveriş yaparken cep telefonunuza gelecek şifredir. Bu şifre ile alışveriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonunuza gelecek mesaj içeriğinde işlemi doğrulamakta kullanacağınız şifreniz ve şifrenin ait olduğu işlem kodu yer almaktadır. 


3D Güvenlik Sistemi kişisel mesajı nedir? 

Daha önce tarafınızdan oluşturulmuş bu mesaj sayesinde bulunduğunuz ekranın güvenli bir ekran olduğunu anlayabilirsiniz. Bu mesajı kayıt ekranından belirleyebilirsiniz. 


Sanal kartım ile kullanabilir miyim? 

Sanal kartlarınız ile 3D Güvenlik Sistemi'nden alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kartlar açıldıktan bir gün sonra 3D Güvenlik Sistemi'ne kayıt olabilirsiniz. 


3D Güvenlik Sistemi neden güvenlidir? 

Kartınız kişisel şifreniz ile korunmaktadır. Ayrıca 3D Güvenlik Sistemi kullanılarak yapılan alışverişlerde alışverişi yapanın siz olduğu ve bankanızın da alışveriş yapanın siz olduğunu bildiği çeşitli yöntemlerle doğrulanmaktadır. 3D Güvenlik Sistemi ile alışveriş esnasında Bankanızda kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Bu şifre sadece devam etmekte olduğunuz işlem için geçerlidir, başka bir işlem için kullanılamamaktadır. 
Cep telefonu numaranızın değişmesi durumunda bankamızdaki kayıtlarınızı güncellemeniz gerekmektedir. 


3D Güvenlik Sistemi'ni kullanarak gerçekleştirdiğim alışverişler hesabımdan ne zaman alınacaktır? 

Yaptığınız diğer kredi kartı alışverişleriyle aynı şekilde hesabınıza yansıtılacaktır. 


3D Güvenlik Sistemi'ne kayıt olmak ücretli midir? 

Kayıt olmak ücretsizdir. 


3D Güvenlik Sistemi'ne kayıtlı kredi kartımın süresi dolup yenilendiğinde yeni kartımı da kayıt ettirmem gerekecek midir? 

Hayır, kredi kartınız yenilendiğinde tekrar kayıt yaptırmanıza gerek yoktur. 


CVV nedir? 

Kredi kartınızın arkasında imza attığınız yerde yer alan rakamın son üç hanesidir. 


SMS ile gelen şifre hemen kullanılmazsa ne olur ? 

SMS ile gelen şifrenizi üç dakika içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde şifreniz geçersiz olacaktır. Şifrenizin geçersiz olması halinde ikinci bir şifre daha yollanacaktır. Bu şifrenin geçerlilik süresi ise 5 dakikadır.

 


Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.