Karekod kartuşlarında maliyetleri düşürmek için alternatif kartuş testleri nasıl yapılmalı? Çözüm önerileri!
İlaç sektöründe her yıl milyarlarca ilaç kutusuna karekod, lot no, tarih vb bilgiler HP45 teknolojisi karekod kartuşlar ile kodlanıyor. Bu noktada, karekodların ve diğer bilgilerin okunabilir olması ilaç takip sisteminin doğru bir şekilde işlemesi için çok kritik. Üretim hatlarında kullanılan kartuşların yüksek baskı kalitesi sunması da tabii ki olmazsa olmaz.


İlaç üreticileri, son yıllardaki döviz artışının da etkisi ile baskı kalitelerini ve baskı adetlerini koruyacak alternatif kartuşları araştırmaya, test etmeye başladılar.


Şimdi biraz bu testlerin nasıl yapılması gerektiğine bakalım. Eğer karekod kartuşlarınızda maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız testlerin doğru yapılması ve raporlanması çok önemli.Hali hazırda kullandığınız karekod kartuş ile yeni bir kartuşu karşılaştırmak için test yapacaksanız aşağıda belirtilen noktalara dikkat etmeli ve testinizi ona göre yapmalısınız.

Koşul 1. Kartuşların test edileceği hatların hızları aynı olmalı. Bir hat yüksek hızlı, diğer hat yavaş hızlı ise doğru sonuçları alamazsınız.Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

2.12.2021Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.