Merak edenler için: Ekoprint’te kim ne yapıyor? Bir teşekkür yazısı!

Herkese merhaba,

 

Bugüne kadar ki yazılarımda hep Ekoprint Kodlama Makinelerinden, kartuş çeşitlerinden, bayilerimizden, fuarlardan, müşterilerimizin işlerine katkı sağlayacak ipuçlarından vb.. birçok şeyden bahsettim.
 

Ekoprint markası 5 farklı sektörde müşterilerine ürünler ve hizmetler sağlar, şöyle iyidir böyle iyidir diye baya anlattım. Emin olun hepsi gerçekti.
 

Oysa ki bir markaya hayat veren, o markayı pazarda müşterileri ile beraber uzun yıllar birlikte yürüten, farklı pazarlara açılmasını ve büyümesini sağlayanlar şirket yöneticileri ile beraber emek veren çalışma arkadaşlarımız.
 

Bizimle aynı vizyonu ve ortak değerleri paylaşan, heyecanımıza ortak olan, özverili, sağlam karakterli, güvenilir ve çalışkan insanlar. Saygılı ve dürüst.
 

Şirketimizi, Makine Birimi – Kartuş Birimi – Ön Muhasebe - İdari İşler – Sosyal Medya ve Yönetim diye bölümlendirebiliriz.
 

Kartuş biriminde çalışan arkadaşlarımız çok uzun yıllardır bizimle. Üretimin başındaki arkadaşımız daha çocuk sayılabilecek yaştayken başladı burada, 20 sene olmuştur. Genç bir delikanlıdan 3 çocuklu aile babasına dönüşen güzel bir hikayesi var.
 

Çalışkanlığının ve azminin sınırı yok, iş ahlakı ve disiplini çok yüksek. Son derece güvenilir, sağlam karakter. Birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarına karşı zorlayıcı, işlerin doğru ve en iyi şekilde yapılması konusunda tavizsiz.
 

Bir diğer çalışma arkadaşı ona göre daha rahat, farklı bir karakter ancak iş konusunda o da tam güvenilir. Yaratıcı fikirleri, farklı iş geliştirme çözümleri var. Uyumlu çalıştıklarında sonuçlar harika. Kolay değil tabii, yılda on binlerce kartuş bu ekibin elinden geçiyor, üretiliyor, test ediliyor. Markalanıyor, paketleniyor ve tüm Türkiye’ye hatta 23 ülkeye ihraç ediliyor. Hata payı %1’in altında olan iş sonuçları çıkıyor. Bize de onlara teşekkür etmek kalıyor.

Ön muhasebe, idari işler, sosyal medya ve müşteri yönetimi bölümünü ise bir arada özetleyeceğim.

Öncelikle, buradaki serüveni 5 yıl önce ön muhasebe ile başlayan, idari işlerin organizasyonu, ithalat-ihracat işlemlerinin yönetilmesi ve müşteri yönetimi ile birçok görevi hakkıyla layıkıyla yapan çalışma arkadaşımız ile başlayayım.

20 yılın üzerinde çalışma hayatı olan birisi olarak çalıştığım hiçbir firmada, yönettiğim hiçbir ekipte işine kendisini bu kadar adayan, işini seven ve özveri ile çok çalışan, sorumluluk sahibi, dürüst, sevgi ve saygı dolu biri ile karşılaşmadım.

Düşünebiliyor musunuz bazen yavaşla, rahat ol, sakin ol, dinlen, tatile git vs demek zorunda kalıyorumJ İş ve yaşam dengesini sağlayarak ilerlemek bizim için çok önemli. Tüm çalışma arkadaşlarımızın da bu dengeyi kurarak yola daha sağlıklı devam etmelerini istiyoruz. Bu konuda kendisini yavaş yavaş ta olsa geliştiriyor ve bu gelişimi görmek güzel. Yöneticiler olarak çok daha verimli çalışmamıza sağladığı katkılar için çok özel bir teşekkürü fazlasıyla hakkediyor.

İdari işler çok fazla küçük-büyük operasyonlar gerektiren bir alan. Hani bazı insanlar vardır ya onlardan birçok şey istersiniz. Çok çok büyük bir aksilik olmazsa kesinlikle o işleri hallederler, çözüm üretirler, araştırırlar-bulurlar önünüze koyarlar. Yorulmak nedir bilmezler, şikayet etmezler. Akıllı ve pratik olurlar. Siz işi verdikten sonra dönüp arkanıza bile bakmak zorunda kalmazsınız, öyle güvenirsiniz. İşte bizde de öyle biri var. Sağ kolum deriz ya onun gibi. Tüm ekibe ve şirketimize katkılarından dolayı ona da çok teşekkür ediyorum.

Ön muhasebemizde de işler çok şükür yolunda. Şirkete diğer arkadaşlara göre daha geç katılan ancak çabuk adapte olup işleri hızlıca öğrenen genç bir çalışma arkadaşımız var. Ön muhasebe işlemleri ile birlikte makine ve kartuş üretim birimleri ile koordineli çalışıyor. Müşterilerimizin tüm ürün sevk operasyonlarını da yönetiyor. Kendisini geliştirerek yoluna devam edeceğinden eminim, ona da katkıları için teşekkürler.

Ve sosyal medya uzmanımızda sıra. Ekibe en son katılan çalışma arkadaşımız, 1 yıl oldu sanırım. Pozitif enerjisi, çalışkanlığı, kendini geliştirme konusundaki azmi gerçekten takdir edilecek özellikleri. Ekoprint markasının sosyal medyadaki etkinliğinin artırılması konusundaki yaptığı çalışmalar, yenilikler, düzenli içerikler üretip yaptığı paylaşımlar bizi ilk bulunduğumuz noktadan çok daha ileri bir noktaya getirdi. Ancak daha gidecek çok yolumuz, yapacak çok işimiz olduğunun o da farkında. Bazı talepleri ile beni zaman zaman bunaltsa da işlerimizin geliştirilmesi, zamanında yapılması için yaptığı bu talepleri ve davranışları çok değerli buluyorum. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz arkadaşımıza da teşekkür etmek istiyorum.

Çok uzadı biliyorum ama bir iki satır da bizden bahsedeyim.

Biz de, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın mutluluğu için çalışan, Ekoprint’i dünyada tanınan güçlü bir marka yapmak için hayalleri, planları ve stratejisi olan yöneticileriz.

İşimizi her gün keyifle, mutlulukla yapıyoruz. Yeni ürünler araştırmayı, projeler geliştirmeyi, müşterilerimize katma değer yaratacak çalışmalar yapmayı seviyoruz. Hafta başı gelse de işe başlasak diyenlerdeniz.

Hayatın işten ibaret olmadığının ancak iş olmadan da anlamsız olacağının farkında olanlardanız. Gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi-içmeyi-sohbeti-paylaşmayı seven insanlarız.

Bu kadar yeter sanırım, bizi tanımak isteyenler için yeterince uzun bir yazı oldu. Okuyanlar için ıstırap ta olmuş olabilir ancak baştan uyarmıştım.

Bu haftaki duygusal yazımızı sonlandırırken uzun yıllardır bizimle çalışan tüm müşterilerimize ve tedarikçilerimize de unutmadan teşekkür ediyorum.


Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

 Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.