İlaç karekod kodlamalarında hangi marka kartuşu kullanmalıyım?

Herkese merhaba,
 

Bu yazımızda ilaç sektöründe kullanılan karekod kodlama makineleri ve kartuşlarından bahsedeceğim.

 

Bu kartuşlar, HP45 teknolojisi kartuşlar olup mürekkep formülasyonu karekod kodlamaları için uygun. Sektörde, Markoprint ve Incjet gibi birkaç faklı marka kodlama makinesi de tercih ediliyor.

Tüm makinelerin ortak özelliği HP45 teknolojisi olması ve bu teknolojiye uygun kartuşları kullanması.

Genelde ilaç üreticileri hangi marka kodlama makinesini kullanıyorlarsa o makine ile satılan kartuşları kullanıyorlar. Markalara göre kartuşların içlerindeki mürekkep formülasyonları farklı ancak yaptıkları iş aynı.

Bir başka deyişle, Wolke kartuşlar Markoprint ve Incjet makinelerde çalıştığı gibi, Markoprint ve Incjet kartuşlar da Wolke makinelerde çalışabiliyor.
 

Şimdi bu tespitleri yaptıktan sonra ilaç üreticileri için çok önemli bir bilgiyi daha paylaşmak istiyorum.
 

Hangi marka olursa olsun eğer HP45 teknolojisi kodlama makinesini kullanıyorsanız, %100 sıfır (yeni) HP45 teknolojisi herhangi bir marka kartuşu rahatlıkla mevcut makinelerinizde güvenle kullanabilirseniz.
 

Eğer, ilaç üreticileri dolum ya da standart olmayan kartuşları (elektronik devre darbeli-yırtık-ezik, düşük kalite mürekkep vs) kullanıyorlarsa makine üreticileri-distribütörleri %100 haklıdır diyebiliriz. Ancak, üretim hatlarında %100 sıfır (yeni) HP45 teknolojisi kartuşlar kullanılıyorsa makine üreticileri-distribütörlerinin müşterilerine böyle bir şey söylemeleri kesinlikle yanlış ve haksız olacaktır.

Makine üreticileri-distribütörleri makineleri biz sağlıyorsak sarf malzemelerini de sadece biz veririz diyorlar. Hem de istedikleri fiyatlarla. Döviz bazlı yüksek kartuş maliyetleri de milyarlarca ilaç kutusuna karekod kodlama zorunluluğu olan ilaç üreticilerini zor durumda bırakıyor. Maliyetlerini düşürmek isteyen üreticilerin alternatif tedarikçi ve ürün arayışlarının işin başında bu söylemler ile önünün kesilmeye çalışılmasını hiç doğru bulmuyorum. Eğer ürününüze, hizmetinize ve adil bir fiyatınızın olduğuna inanıyorsanız müşterileriniz zaten sizinle çalışır ve uzun yıllar da çalışmaya devam eder.

Tam bu noktada kısaca Ekoprint karekod kartuşlarından ve ilaç üreticilerine sağlayacağı faydalardan bahsetmek gerekiyor.

Ekoprint, HP45 teknolojisi karekod kartuşlarında ilaç üreticilerinin alternatif tedarikçisi. %100 sıfır (yeni) HP45 teknolojisi kartuşları hem bayilerine hem de direkt ilaç üreticilerine sağlıyor.

Yüksek kalite mürekkepleri ile keskin ve okunabilir karekod baskılar, düşük baskı birim maliyetleri ile ilaç üreticilerinin maliyetlerini düşürüyor, karlılığını artırıyor.
 

Her zaman olduğu gibi son karar müşterilerin.
 

 

Siz de ürünlerimiz hk. öğrenmek istediğiniz her şeyi, aklınıza takılan her konuyu sormak, bilgi almak için bizi arayın, mail atın, sorularınızı sorun.  

Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.


 

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.