İlaç karekod kartuşlarındaki ‘’Alternatif Tedarikçiniz’’: Ekoprint.Herkese merhaba,

Uzun zamandır, ilaç sektörü üretim hatlarında karekod kodlamalarında kullanılan kartuşlar ile ilgili bir yazı yazmak istiyordum.
 

Son zamanlarda, karekod kartuşları ile ilgili bilgi talep eden, alternatif yüksek kalite kartuş arayan, baskı birim maliyetlerini düşürmek isteyen birçok üretici firma bizlere ulaşıyor.

Döviz kurlarındaki aşırı oynaklık, enflasyon, artan hammadde maliyetleri ilaç firmalarının satın alma yöneticilerini ve üretim müdürlerini de harekete geçirdi.
 

İşte bu noktada, Ekoprint olarak üretim yapan firmalara katkı sunabilmeyi çok istiyoruz.
 

Bu amaçla, sektörde faaliyet gösteren ilgili kişilere hatırlatma ve bilgilendirme amacı ile karekod kartuşlarla ilgili yaşanılan sorunları ve çözüm önerilerimizi aşağıda özetlemek istiyorum.

Buyrun.

1.      Kartuşların tam randımanlı kullanılamaması.
 

Sebepler;
 

·         Operatörlerin kartuşları kodlama yazıcısına takıp çıkartırken kartuş elektronik devrelerine zarar vermesi. Çizmesi, yırtması, delmesi vb..

·         Kartuşların ağzını temizlerken kolonya-alkol vb mendilleri kullanmaları sonucu elektronik devrelerin zarar görmesi.

·         Operatörlerin kartuşları sallaması ve içlerindeki hava dengesini bozması.

·         Standart dışı kartuş-mürekkep kullanımı.

·         Kodlama yazıcısının pimlerinin düzenli olarak temizlenmemesi.

Çözümler;
 

·         Kartuş takma-çıkarma işlemleri hassas bir şekilde kartuşun yuvasına tam olarak oturtulması ile yapılmalıdır. Aksi halde, yazıcı kafasındaki pimler kartuş elektroniğini yırtar, deler, nozzle lara zarar verir. Kartuş dolu olsa bile artık yazmaz ve çöp olur.
 

·         Kartuş temizlemede asla alkol ve kolonya kullanılmamalıdır. Nemli ya da kuru toz tutmayan temiz bir bez kartuş ağızlarının temizliği için yeterlidir.
 

·         Kartuşlar kesinlikle sallanmamalıdır. Kartuşlarda mürekkebi içinde barındıran alüminyum torbalar vardır ve bir denge halindedir. Kartuş kullanıldıkça büzülür, genişler. Kartuşların sallanması içerideki hava dengesini bozar ve alüminyum torbanın işlevini bozar. Hava dengesi bozulan kartuş bir süre sonra kesik baskı yapar ya da hiç baskı yapmaz.
 

·         Orijinal ya da alternatif %100 yeni kartuşlar kullanılmalıdır. Mürekkep içeriği çok önemlidir. Karekod kodlamasına uygun olmayan kalitede mürekkep, kartuş ya da yanlış dolum kartuş kullanımı istenilen baskı sonuçlarını-verimliliği negatif etkiler.
 

·         Operatörler düzenli olarak yazıcı kafa pimlerini (zamanla mürekkep birikmesi olur) nemli bir bezle pansuman yapar gibi temizlemelidirler.
 

Sebepler;
 

·         Karekod kartuşları HP45 teknolojisi kartuşlardır. Döviz kurlarındaki yüksek artış fiyatları olumsuz etkiler.
 

·         Ayrıca, sektörü domine eden kodlama yazıcısı ve karekod kartuş tedarikçisi firmalar, kendi satış stratejilerine göre fiyatlarını uygularlar. Alternatif tedarikçilerin az olması, bilinmemesi.
 

·         Alternatif tedarikçilerin araştırılması, yeni ürün test çalışmalarının yapılması.
 

·         Bu noktada çözüm olarak biraz Ekoprint’ten bahsedeceğim.
 

Ekoprint karekod kodlama kartuşları alternatif, %100 yeni (sıfır) ürünlerdir. Karekod uygulamalarınız için yüksek baskı kalitesi ve ekonomik fiyatlar sunar.

3.      Alternatif kartuş kullanımında oluşan ÖNYARGI.
 

Sebepler;
 

·         S.Alma Yöneticileri ve üretim müdürlerinin daha önce başka firmalarla yaptıkları birkaç çalışmada istedikleri sonuçları alamamış olmaları.
 

·         Orijinal ürün kullanalım, sıkıntı yaşamayalım düşüncesi.
 

·         Orijinal ürün ile alternatif ürün karşılaştırmasının objektif yapılamaması.

·         Alternatif, yüksek kalite ürün ve hizmet sağlayan firmaları araştırmaya ve testlere devam etmek.
 

·         Bu noktada da çözüm olarak biraz Ekoprint’ten bahsedeceğim.
 

Ekoprint, ilaç üretim tesislerinde s.alma ve üretim birimleri ile koordineli olarak kartuş test çalışmaları yapıyor. Tedarikçi-müşteri işbirliği ile en iyi çözümleri oluşturuyor.
 

·         Kimse sıkıntı yaşamak, konfor alanından çıkmak istemiyor. Ancak, dışarıda alternatif, yüksek kalite ve ekonomik fiyatlarla ürün sağlayan Ekoprint var.
 

·         Objektif olmak orijinal ve alternatif ürünü karşılaştırırken testleri her anlamda eşit koşullarda gerçekleştirmek ve çıkan veriye, baskı birim maliyetine odaklanmak.
 

Ekoprint, müşterileri ile test çalışmalarını bu koşullar altında yapıyor.

Ekoprint karekod kodlama kartuşları ile baskı birim maliyetlerinizi düşürün, yüksek baskı kalitesi elde edin.
 

Yardımcı olmak için elimizden geleni fazlası ile yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

Son olarak, sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

 

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.