1 SORU 1 CEVAP : İlaç sektöründe karekod kartuşlarında en iyi marka kartuş hangisi?

Herkese merhaba,
 

Bu konudaki kesin cevabı en baştan söyleyerek merakları gidermek istiyorum. En iyi karekod kartuşu şu markadır bu markadır demek kesinlikle mümkün değildir çünkü kartuşun performansı kullanılan yazıcıya, kodlama yapılan malzemenin kalitesine, operatörlerin bilgili ve yetkin olmasına, hatların hızlarına vb.. koşullara göre çok büyük değişkenlik gösterebilir.

Dolayısıyla, ilaç üreticisi bir firmada üretim ve satın almadan sorumlu bir yönetici iseniz karekod kodlama kartuşlarının alım ve kullanım süreçlerini yönetiyorsanız bazı kritik noktalara dikkat etmeniz gerekir. Diyelim ki, şirketinizde hali hazırda kodlama makinesi aldığınız firmadan karekod kodlama kartuşlarınızı da tedarik ediyorsunuz. Doğal olarak en güvenilir ve en iyi kartuş olarak mevcut tedarikçinizden aldığınız kartuşları görüyorsunuz. Ancak, daha iyi performans gösterecek ve fiyat olarak da şirketinize maliyet avantajı yaratacak ürünleri de bularak tek tedarikçiye bağlı kalmak istemiyorsunuz. Bu noktada sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm yapılması gerekenleri aşağıda listeliyorum. Buyrun.

  • Mevcut kartuşunuz ile alternatif kartuşları aynı test sürecinden geçirmek en önemli ve kritik konu. Elma ile elmayı karşılaştırmak. Bunu için bir test çizelgesi oluşturup her 2 kartuşun baskı testlerini yapıp sonuçları ölçmek ve karşılaştırmak gerekir. Örnek test çizelgesini bir tablo olarak aşağıda paylaşıyor.


 
  • Yukarıdaki tabloda örnek olarak Wolke kartuş ile X marka kartuşu karşılaştırıyoruz. Bu kartuşları gördüğünüz gibi tamamen aynı koşullarda test edip sonuçlarını yazıyoruz. Baskı testlerinin sonunda elde edilen verileri birim kartuş fiyatları ile de kıyaslıyoruz. Sonrasında baskı birim maliyetlerini buluyoruz.
 
  • Kartuş fiyatlarını aynı koşullarda elde ettiğimiz baskı adetlerine böldüğümüzde çıkan sonuç baskı birim maliyetleridir ve en gerçek sonuç da budur.
 
  • Yıllık kartuş tüketiminizi adetsel olarak düşündüğünüzde yıllık toplam kartuş maliyetinizi rahatlıkla karşılaştırabilir, yeni ürün kullanımı, yeni tedarikçi ile anlaşma vb konularda çok daha sağlıklı yol almış olursunuz.
 

Sevgi ve selamlar, görüşmek üzere…Sitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.