1 SORU 1 CEVAP : Moba tasnif makinesi kullanıcıları hatlar arasında neden TIJ (Thermal Inkjet) viyol üzeri kodlama makinesi tercih etmeli?


Herkese merhaba,

Bugün uzun zamandır Moba tasnif makineleri kullanan yumurta üreticilerimiz için bilgilendirici – hatırlatıcı bir yazı yazmadığımı fark ettim. Bu yüzden aşağıda 1 Soru 1 Cevap başlıkları altında faydalı olabileceğini düşündüğüm yazıyı paylaşıyorum.

1 SORU: Moba tasnif makinesi kullanıcıları hatlar arasında neden TIJ (Thermal Inkjet) viyol üzeri kodlama makinesi tercih etmeli?

1 CEVAP: Özellikle Moba tasnif makinelerini kullanan büyük yumurta üreticileri, yumurtaların 6-12-15 ve 30’lu viyollere yerleştirilmesinden sonra 2 yolla viyoller üzerine STT, ÜRT, Lot No ve Seri No gibi kodlamaları yapıyorlar.

Şimdi bu iki yönteme bir göz atalım.

Bunlardan ilkinde tasniflenmiş yumurtalar Moba hatlarında viyollere yerleştiriliyor, kapakları kapatılıyor. Sonra viyoller farklı bir alana getiriliyor ve orada CIJ (Contunious Inkjet) ya da TIJ (Thermal Inkjet) sistemlerle kodlanıyor. Bu yöntemde birden fazla operasyon yapılıp iş gücü, zaman ve enerji kaybı yaşanıyor. Ayrıca, viyol üzeri kodlama makineleri çipli ise bir de tek tedarikçi ile zorunlu bir şekilde çalışma kabusu ortaya çıkıyor. Sarf malzemelerin yüksek fiyat ile tek tedarikçiden alınması yumurta üreticilerinin maliyetlerini oldukça yükseltiyor.
 

Dolayısıyla, konuyu kısaca özetlersek Moba tasnif makinelerinin hatlarına çipsiz, TIJ sistemleri kurarsanız ekonomik maliyetli bir yatırım yapmış olursunuz, teknik servis maliyetleriniz neredeyse ortadan kalkar, sarf malzemede tek tedarikçiye bağlı olma kabusundan kurtulursunuz. İş gücü ve zaman maliyetleriniz azalır, operasyonel verimliliğiniz artar.

Bu konuda, Ekoprint olarak Abalıoğlu ve Keskinoğlu firmaları ile yaptığımız projeler hk. bilgilendirme yazılarımızı da aşağıda paylaşıyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Abalıoğlu ve Keskinoğlu Projeleri; Moba Hatlarında EP-21 ve EP-22M Paket Üzeri Kodlama Makineleri

Moba hatlarında yumurta paketlerine STT ve ÜRT kodlamasını en verimli şekilde yapın!

 

Son olarak sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.
 

 

21.9.2023

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.