1 SORU, 1 CEVAP Dolum kartuş ile Ekoprint Kodlama Kartuşları arasındaki farklar nelerdir?

Herkese merhaba,

Üretici firmalar, üretim hatlarında yaptıkları kodlama işlemlerinde kullandıkları kartuşların döviz bazlı sarf maliyetlerini düşürebilmek için alternatif yollar arıyorlar.

Mesela, mevcut kartuşlarına alternatif olabilecek daha uygun maliyetli kartuşlar tedarik ederek ya da kartuşlarına dolum yaptırarak maliyetlerini düşürmeye çalışıyorlar.

 

Bugün, dolum kartuşlar ile yeni (sıfır) kartuşlar arasındaki farkları kısaca anlatarak acaba üreticilerin gerçekten maliyetlerini düşürdüklerini mi yoksa sadece kağıt üstünde bir maliyet düşüşü mü olduğunu birlikte analiz edeceğiz.

1 SORU: Dolum kartuş ile Ekoprint Kodlama Kartuşları arasındaki farklar nelerdir?

1 CEVAP: Öncelikle, maliyetlerden söz ederken sadece ürün maliyetine bakmak bizi tam olarak doğru cevaplara götürmüyor. İşin içinde operasyonel verimlilik, enerji ve zaman, fire, müşteri memnuniyeti vb faktörler olduğu için kullanılan ürünün bu faktörler de dahil edilerek analizinin yapılması çok önemli. Öyleyse, gelin aşağıdaki tabloda dolum kartuşlar ile yeni (sıfır) kartuşların bir karşılaştırmasını yapalım, sonra da önerilerimizi sunalım.

Dolum Kartuş;

  • Standart baskı kalitesi sağlamadığı için operasyonlarınızı aksatır, enerji ve zaman kaybına yol açar.
  • Kartuş tam verimli kullanılamadığı için firesi yüksektir, daha maliyetlidir.
  • Düşük baskı kalitesi sebebi ile iadelere ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açar.

Ekoprint Kodlama Kartuşları;

  • Kodlama operasyonu sorunsuz devam eder, enerji ve zaman verimli kullanılır.
  • Kartuş tam verimli kullanıldığı için fire yoktur, düşük maliyetlidir.
  • Yüksek baskı kalitesi sebebi ile müşteri memnuniyeti sağlar.

Bu bilgiler ışığında tüm üreticilere önerimiz tercihlerini yüksek baskı kalitesi ve performansı sağlayan, ekonomik fiyatlı Ekoprint Kodlama Kartuşlarını kullanmaları yönündedir.

Ekoprint, 5 farklı sektörde ( Yumurtacılık, İlaç, Matbaacılık, Ambalaj ve Tekstil ) hem kodlama makineleri hem de kodlama kartuşlarını üreticilere sunmaktadır. Ürünlerini 23 ülkeye ihraç etmektedir.

Son olarak sosyal medya hesaplarımızın bilgilerini de aşağıda paylaşıyorum. Takip ederseniz işinize katkı sağlayacak, ilginizi çekebilecek paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere..

15.6.2023

Diğer HaberlerSitede yer alan markalar, kendilerinin tescilli ürünleridir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.